Przyjmowane będą Deklaracje przystąpienia do projektu

Wójt Gminy Chorkówka informuje, że od 4 lipca do 8 lipca 2016 r. w godzinach pracy Urzędu Gminy przyjmowane będą Deklaracje przystąpienia do projektu „Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw domowych z terenu Gminy Chorkówka”, przygotowywanego do współfinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

Dokumenty niezbędne do złożenia łącznie z deklaracją:
1) Potwierdzenie dokonania wpłaty na wykonanie Weryfikacji Technicznej budynku/ nieruchomości w kwocie 40 zł (dowód zapłaty, wydruk potwierdzenia z bankowości elektronicznej) –Dowód wpłaty
Koszt wykonania Weryfikacji możliwości zainstalowania OZE  w wysokości 40 zł ponosi Mieszkaniec.
Opinia eksperta technicznego, wyrażona w raporcie po Weryfikacji, będzie decydująca w zakresie doboru poszczególnych instalacji i zweryfikuje ostateczną listę uczestników projektu, z którymi Gmina podpisze umowy.

2) Potwierdzenie prawa własności/współwłasności nieruchomości/ prawa do dysponowania nieruchomością. 
Prawo dysponowania nieruchomością może opierać się o własność lub współwłasność nieruchomości lub o umowę zawartą z właścicielem nieruchomości (np. dzierżawa, użyczenia i inne). Własność dokumentujemy wypisem z KW (wyciąg z KW, wydruk z elektronicznego systemu KW: https://ekw.ms.gov.pl lub akt notarialny).

3) Oświadczenie o pomocy de minimis (jeśli dotyczy) – Oświadczenie wzór
W przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą lub rolniczą należy załączyć oświadczenie o wysokości otrzymanej w ciągu 3 ostatnich lat pomocy de minimis.

4) Dokumenty potwierdzające spełnienie przynajmniej jednego z kryteriów społeczno – ekonomicznych (jeśli dotyczy):
Kryteria społeczno-ekonomiczne dotyczą osób zameldowanych w lokalu/budynku,
w którym wykonana będzie Instalacja. Kwalifikacja ostatecznych odbiorców zostanie przeprowadzona na podstawie oświadczeń Mieszkańca zamieszczonych
w Deklaracji oraz dołączonych do Deklaracji dokumentów potwierdzających spełnianie kryterium.

Na potwierdzenie spełniania co najmniej jednego z w/w kryteriów społeczno-ekonomicznych, Mieszkaniec jest zobowiązany dostarczyć przynajmniej jeden z poniższych dokumentów (kserokopię, a oryginał do wglądu):

1. Dla osób posiadających prawo do dodatku mieszkaniowego i/lub energetycznego lub osób otrzymujących pomoc rzeczową w postaci opału lub ryczałtu na jego zakup – decyzja administracyjna przyznająca dodatek mieszkaniowy wraz
z ryczałtem na zakup opału na podstawie ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatku mieszkaniowym (Dz.U. z 2013 r. poz. 966 ze zm.) lub dodatek energetyczny na podstawie ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz.U. z 2012 r. poz. 1059 ze zm.) albo decyzja administracyjna przyznająca pomoc w postaci opału na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz.U. z 2016 r. poz. 163 ze zm.).

2. Dla osób z niepełnosprawnością – aktualne jedno z następujących orzeczeń:
a) orzeczenie o zakwalifikowaniu przez organy orzekające do jednego z trzech stopni niepełnosprawności określonych w art. 3 ustawy,
b) orzeczenie o całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy na podstawie odrębnych przepisów,
c) orzeczenie o niepełnosprawności, wydane przed ukończeniem 16 roku życia,
d) orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
e) orzeczenie Komisji Inwalidztwa i Zatrudnienia o zaliczeniu do grupy inwalidów,
f) orzeczenie o stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym wydane przez KRUS.

3. Dla osób z zaburzeniami psychicznymi – aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub zaświadczenie lekarskie.

4. Dla osób posiadających prawo do świadczeń rodzinnych – decyzja administracyjna przyznająca świadczenia rodzinne na podstawie ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz.U. z 2015 r. poz. 114 ze zm.).

5. Dla rodzin wielodzietnych wychowujących troje i więcej dzieci – decyzja administracyjna przyznająca zasiłek rodzinny na podstawie ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz.U. z 2015 r. poz. 114 ze zm.).

6. Dla rodzin zastępczych – postanowienie Sądu o ustanowieniu rodziny zastępczej.

5) Oświadczenie dotyczące zasiedlenia budynku nowobudowanego w terminie do dnia 31 grudnia 2017 roku (jeśli dotyczy)- Oświadczenie wzór

Dodatkowe informacje, dotyczące składania deklaracji można uzyskać telefonicznie
w Urzędzie Gminy Chorkówka  pod numerem: (13) 438 69 61 (Agata Kowalczyk)
lub e-mailowo: akowalczyk@chorkowka.pl