Ostatnie godziny na oddanie głosów na naszych nominowanych w kategoriach: sportowiec, działacz i trener

Laureatów nagrodzimy podczas wielkiego finału 15 lutego przyszłego roku w Świerzowej Polskiej. O miano najpopularniejszych ubiega się 28 sportowców, 8 trenerów i 10 działaczy, reprezentujących 13 dyscyplin sportowych oraz 30 klubów i stowarzyszeń. Regulamin zezwala na branie udziału w plebiscycie sportowcom, którzy reprezentują kluby spoza powiatu krośnieńskiego, ale tutaj mieszkają, stąd wśród nominowanych są reprezentanci takich klubów jak Pogoń Szczecin, AZS AWF Katowice, Halicz Ustrzyki Dolne czy TKS LOK Tarnów. W gronie 28 sportowców jest 8 kobiet. Sportowców, trenerów i działaczy nominowały władze samorządowe gmin. Niemal wszystkie samorządy skorzystały z regulaminowego limitu kandydatów (trzech sportowców, trener i działacz).

Tradycyjnie organizatorem plebiscytu jest Starostwo Powiatowe w Krośnie przy współpracy dziesięciu gmin powiatu krośnieńskiego ziemskiego i redakcji.

Uwaga Czytelnicy! Wśród sportowców znalazło się troje noszących to samo nazwisko – Cichoń, a ponadto imiona zaczynające się na tę samą literę – K. Dotyczy to bliźniaczek Kamili i Klaudii Cichoń, biathlonistek Górnika Iwonicz oraz Kacpra Cichonia, wychowanka Beniaminka Krosno, obecnie piłkarza Pogoni Szczecin. W takiej sytuacji prosimy wpisywać pełne imiona lub przypisane im numery w plebiscycie, bo inaczej nie będziemy wiedzieli komu zaliczyć punkty i głos będzie nieważny.
Cyfra przy personaliach każdego kandydata oznacza jego numer w głosowaniu sms-owym.

REGULAMIN PLEBISCYTU NA NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA

KAPITUŁA PLEBISCYTU

Zasady głosowania sms-ami (do 1 lutego 2018 r. do godz. 24.00)
Prawidłowy sms musi zawierać: prefiks czyli litery SPK i kolejne cyfry, przedzielone przecinkami lub kropkami, przyporządkowane poszczególnym sportowcom według ustalonej przez głosującego kolejności. Następnie, też po przecinku lub kropce, wpisujemy literę T i numer przyporządkowany wybranemu przez głosującego trenera. Także po przecinku lub kropce wpisujemy literę D i numer przyporządkowany wybranemu przez głosującego działacza. Wielkość liter nie ma znaczenia.
Uwaga wszystkie znaki wpisujemy bez spacji. Liczby muszą być oddzielone przecinkami lub kropkami. Przykładowy sms: SPK11,7,25,16,1,T3,D4
W przypadku nie zagłosowania na 5 różnych sportowców oraz trenera i działacza głos będzie nieważny, podobnie jak w głosowaniu na kuponach wyciętych z gazet.
SMS wysyłamy na numer: 7136 (koszt sms-a: 1,23 zł z VAT).
W razie problemów prosimy o kontakt z redakcją tel. 13 43-219-05 lub email: redakcja@podkarpacie.media.pl

Redakcja Nowe Podkarpacie 

Nominowani z naszej gminy 

SPORTOWIEC

 zd4. Kacper Cichoń (Pogoń Szczecin, piłka nożna) – rozpoczął przygodę z piłką w Beniaminku Krosno, z którym odnosił sporo sukcesów, zdobył sporo nagród indywidualnych i drużynowych. Jest medalistą mistrzostw Polski. Był powoływany do reprezentacji Polski U-15. Grał także w Karpatach Krosno, a od czerwca 2017 r. jest zawodnikiem Pogoni Szczecin. Ma 16 lat. Mieszka w Świerzowej Polskiej.

m,12. Weronika Kołek (Krośnieński Klub Biegacza MOSiR, lekkoatletyka) – specjalizuje się w biegach średnich, do tej pory jej koronnym dystansem było 600 metrów. Od trzech lat otrzymuje stypendium prezydenta Krosna za wyniki sportowe. W trakcie swojej siedmioletniej przygody z bieganiem ponad sto razy stawała na podium. Dwa razy była mistrzynią Polski w biegach górskich stylem anglosaskim, kilkadziesiąt razy mistrzynią województwa podkarpackiego w biegach indywidualnych na stadionie i w hali. W roku 2017 zajęła: 1. miejsce w halowych mistrzostwach młodzików województwa podkarpackiego w biegu na 1000 metrów, 1. miejsce w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych na szczeblu powiatu i rejonu, 3. miejsce na szczeblu województwa w biegu na 1000 metrów w kategorii gimnazjów, 1. miejsce w XIX Krośnieńskim Biegu Konstytucji na dystansie 600 metrów w kategorii gimnazjów, 1. miejsce w pierwszym rzucie ligi młodzików województwa podkarpackiego w biegu na dystansie 600 metrów, 1. miejsce w 59. otwartych mistrzostwach Stalowej Woli w biegu na dystansie 600 metrów w kategorii młodzików, 1. miejsce w gimnazjalnej lidze lekkoatletycznej w biegu na 600 metrów na szczeblu powiatu i województwa, 2. miejsce w mistrzostwach młodzików województwa podkarpackiego w biegu na 600 metrów, 1. miejsce w Memoriale Kazimierza Świerzowskiego w biegu na 600 metrów w kategorii gimnazjów, 2. miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegu na 600 metrów na szczeblu województwa, 1. miejsce w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu powiatu, rejonu i województwa. Ma 15 lat. Mieszka w Kopytowej.

jr22. Jan Rodzinka (Klub Biegacza Athletic Zręcin, lekkoatletyka) – prezes klubu i biegacz. Jego największe osiągnięcia w 2017 roku to: 1. miejsce open w Biegu Żołnierzy Wyklętych w Żeglcach, 3. miejsce open w Biegu senatora Stanisława Zająca w Święcanach, 1. miejsce w kategorii 40-59 lat w Biegu Sokoła PWSZ Krosno, 1. miejsce open w Biegu Sołectwa w Żeglcach, 4. miejsce w Biegu Księdza Prałata Jerzego Moskala w Zręcinie, 2. miejsce open w Biegu Ulicznym w Tarnowcu, 3. miejsce w kategorii 40-49 lat w Biegu Ignacego Łukasiewicza w Rogach, 1. miejsce w kategorii 40-59 lat w Biegu Jedlicka Siódemka, 1. miejsce w kategorii 40-59 lat w Biegu Szlakiem Partyzantów w Lubatowej, 3. miejsce w kategorii 40-59 lat w Biegu na Górę Cergową w Dukli, 2. miejsce open w Biegu w Czarnorzekach, 3. miejsce open w Biegu Profesora Waleriana Pańki w Brzozowie, 3. miejsce w kategorii 40-49 lat w Biegu Korczyńskim, 1. miejsce w kategorii 40-49 lat w Biegu Siekiernika w Krościenku Wyżnym, 1. miejsce w kategorii 40-49 lat w Biegu Niepodległości w Krośnie i 1. miejsce w kategorii 40-49 lat w cyklu Biegów Górskich „Krosno Biega”. Ma 42 lata. Mieszka w Zręcinie.

TRENERZY (T)

pd3. Piotr Drozd (UKS Jasiołeczka Świerzowa Polska, judo) – absolwent Uniwersytetu Łódzkiego (specjalność – wychowanie fizyczne i zdrowotne). Jako zawodnik AZS Łódź wielokrotnie brał udział w turniejach ogólnopolskich. Do największych jego sukcesów należy zdobycie 1. miejsca w Akademickich Mistrzostwach Polski w 1997 roku i 1. miejsca w Otwartych Mistrzostwach Łodzi w 1997 roku. Pracuje w Gimnazjum w Świerzowej Polskiej jako nauczyciel wychowania fizycznego. Od trzech lat prowadzi treningi judo w Uczniowskim Klubie Sportowym „Jasiołeczka” w Świerzowej Polskiej. Obecnie jego podopieczni zdobywają czołowe miejsca w zawodach okręgowych i międzynarodowych. W 2017 roku jego podopieczni odnieśli wiele sukcesów. Mistrzyniami województwa podkarpackiego zostały Martyna Faber i Aleksandra Babczyńska. Srebrne medale wywalczyli Dobrosława Samborowska, Łukasz Drozd i Jakub Samborowski, a brąz zdobyli Anna Wiśniowska, Kacper Cichoń i Aleksander Tomoń. Dwa srebrne medale wywalczyła Aleksandra Babczyńska i jeden brązowy Anna Wiśniowska w International Judo League w Jaśle i Warszawie. W XVI Międzynarodym Turnieju Judo w Jedliczu pierwsze miejsca zajmowali: Jakub Samborowski, Dobrosława Samborowska i Martyna Faber, drugie – Aleksandra Babczyńska, a trzecie – Anna Wiśniowska, Oliwier Jankowski i Kacper Cichoń. Ma 42 lata. Mieszka w Zręcinie.

DZIAŁACZE (D)

 j5. Łukasz Grzesik (LKS Polonia Kopytowa) – wychowanek klubu LKS „Polonia” Kopytowa. Następnie kilka lat spędził jako zawodnik w Nafcie Jedlicze oraz Zamczysku Odrzykoń. W 2004 roku powrócił do macierzystego klubu będącego wtedy w wielkim kryzysie, grożącym nawet zawieszeniem działalności i wycofaniem z rozgrywek. Po powrocie został grającym trenerem oraz zaczął prężnie działać w zarządzie klubu, co niewątpliwie przyczyniło się do odbudowy drużyny. W 2008 roku został oficjalnie wybrany prezesem, przebył z klubem drogę od klasy C aż do historycznego awansu w 2017 roku do klasy okręgowej. W ostatnich latach epizodycznie już pojawiał się jako zawodnik na boisku, lecz nikt nie wyobraża sobie funkcjonowania klubu bez Łukasza Grzesika w roli prezesa. Uwidoczniło się to szczególnie w tym roku, gdy po awansie do klasy okręgowej, dzięki jego zaangażowaniu i determinacji wykonano mnóstwo prac w obrębie stadionu jak i w szatni. Ma 40 lat. Mieszka w Kopytowej.

Nominowani