Dzień drugi biesiadowania

Drugi dzień Biesiady Karpackiej otworzył Grzegorz Węgrzynowski Wójt Gminy Chorkówka, któremu na scenie towarzyszyli goście: Piotr Babinetz Poseł na Sejm RP, Jerzy Borcz Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Joanna Bril radna  Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Kazimierz Gładysz – radny Rady Powiatu Krośnieńskiego oraz Tomasz Tłuściak zastępca wójta Gminy Chorkówka.

Część artystyczną rozpoczęły niezwykle zdolne i bardzo roześmiane wokalistki grupy wokalnej działającej przy Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce, które przygotowała instruktorka Magdalena Makiel. Młode artystki zaprezentowały się zarówno w utworach z rodzimej sceny muzycznej jak i w odsłonie anglojęzycznej.

Tuż po naszych zdolnych wokalistkach na scenie wystąpili artyści „Biesiady z przebojami” którzy zaprezentowali trzyczęściowy program wokalny. W pierwszej odsłonie podczas koncertu zatytułowanego „Sarmacka Biesiada” artyści ubrani w staropolskie kontusze wykonali m.in. utwory „Kurdesz”, „Stare Wino”, czy „ Hej Sokoły”.

Druga odsłona to podróż z muzyką „latino”, gorące rytmy porwały publiczność do zabawy. Trzecia część zatytułowana „Don Corleone Show” to zabawa do piosenek  włoskich z repertuaru Adriano Celentano, Drupiego, Albano & Romina Pover  czy Zucchero.

Kiedy sceną zawładnęli muzycy zespołu REDLIN, publiczności nie przeszkodził nawet deszcz. To był wspaniały koncert, niezwykle energetyczny i żywiołowy.

Rozochocona doskonałą zabawą publiczność „walczyła” o kolejne bisy. Ostatnimi artystami drugiego dnia Biesiady był zespół DREAMS. Młodzi muzycy zaprezentowali zarówno starsze jak i najnowsze przeboje.

Podczas drugiego dnia podobnie jak w sobotę dla uczestników przygotowano wspaniałości kulinarne, tym razem gości ciastami raczyli także seniorzy z Dziennego Domu SENIOR + w Kopytowej. Panie z naszych Kół Gospodyń Wiejskich jak zawsze zaskoczyły szerokim repertuarem gastronomicznych przysmaków. Rękodzielnicy także drugiego dnia przygotowali wystawy swoich prac.

Organizatorzy, zarówno pierwszego jak i drugiego dnia zadbali o bezpieczeństwo uczestników pod względem medycznym jak i w przypadku innych nieprzewidzianych „wydarzeń”.  Jak każdego roku o prawidłowy przebieg imprezy dbali nasi druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Serdecznie dziękujemy głównym sprawcom tego wydarzenia Dyrekcji oraz Pracownikom Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce, którzy przez te dwa dni przy wsparciu pracowników obsługi UG w Chorkówce wykonali „kawał” dobrej roboty.

Dziękujemy także sponsorom, o których napiszemy już wkrótce.