BIEG TW 2021 ZA NAMI – PODSUMOWANIE I WYNIKI

IX Bieg Żołnierzy Wyklętych TW 2021 przeszedł już do historii. Tegoroczny bieg odbywał się w trochę odmiennej scenerii aniżeli wcześniej. Trzy razem bowiem, z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa termin był przekładany. Ostatecznie udało się i tegoroczna edycja mogła odbyć się w dniu 15 sierpnia. Nasze sołectwo po raz piąty było organizatorem tej sportowej imprezy. W tym roku na linii startu stanęła setka zawodników i zawodniczek, co z uwagi na okres wakacyjny i pandemię uważamy za spory sukces. Przed rozpoczęciem rywalizacji sportowej najpierw odczytany został list Prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowany do uczestników i organizatorów, a następnie odśpiewaliśmy wspólnie Mazurka Dąbrowskiego. Wówczas do rywalizacji mogli przystąpić główni bohaterowie tej imprezy czyli sportowcy. Najpierw na starcie stanęli uczestnicy biegu historycznego 1963 m (a nie jak zapowiadał nasz spiker 1963 km), później zawodnicy biegu głównego na 6 km, a wreszcie chodziarze na tym samym dystansie. Wszystkim dawał się we znaki upał, ale dawali z siebie wszystko i z uśmiechem na twarzy przekraczali linię mety. Tutaj należy zaznaczyć że wszyscy startujący ukończyli swoje konkurencje, czego im serdecznie gratulujemy. Po zakończonych konkurencjach na każdego czekał pyszny bigos przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, na najmłodszych soczki, a dla wszystkich coś na mokro – wraz z prysznicem fundowanym przez OSP. Po zakończeniu dekoracji odbyło się losowanie fantów spośród wszystkich uczestników imprezy, które zostały przygotowane przez organizatorów. Do wylosowania były: bon na 250 zł do sklepu polar, 2 pakiety startowe upoważniające do udziału w przyszłorocznej edycji biegu TW, oraz 10 nagród rzeczowych.
W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować tym którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego biegu: ORLEN OIL POŁUDNIE – sponsor główny, Gmina Chorkówka, D. Barber Dominika Żebracka, Stanisław Sajdak Radny Powiatowy, Iwona Skalska Radna Gminy Chorkówka i Sołtys miejscowości, LKS Błękitni Żeglce – główny organizator biegu, Sklep „Groszek” Pani Dorota Ziemba, Wojciech Bularski, Małgorzata i Krzysztof Krawczyk, Koło Gospodyń Wiejskich w Żeglcach, OSP Żeglce, OSP Chorkówka.
Swoje podziękowania kierujemy również w stronę osób które swoją charytatywną i społeczną pracą sprawili że ten bieg mógł się odbyć:
👉Tomasz Serwa, Iwona Skalska – główni organizatorzy i logistycy imprezy,
👉Tomasz Laskoś, Tomasz Serwa, Daniel Skalski, Modest Gunia i chłopaki z klubu – przygotowanie trasy i terenu obok Domu Strażaka,
👉KGW Żeglce – pyszny bigos na mecie,
👉Robert Wityński – pyszny swojski chleb,
👉Maciej Bęben, Roman Skowron – techniczna obsługa imprezy,
👉Małgorzata Bazan, Iwona Skalska, Dominik Kania, Dominik Gromek, Tomasz Laskoś, Tomasz Serwa – biuro zawodów, które działało perfekcyjnie i o dziwo nie było żadnej pomyłki,
👉Jacek Dubis, Stanisław Sajdak – sędziowie na mecie, pomiar czasu,
👉Piotr Dedowicz – główny konferansjer robiący show,
👉Maja Węgrzyn, Wiktoria Dyląg, Kacper Dyląg – wręczanie medali na mecie
👉Wojciech Bularski – obsługa kładu
👉Sławomir Walczak – motocykl
👉Paweł Rachwał – projekty afiszy
👉Maciej Bęben, Dominik Gromek, Jarosław Kasza – foto i wideo relacja z imprezy
👉Aneta i Karol Winiarscy, Renata i Tomasz Rachwalscy – opieka nad punktami nawodnienia na trasie.
Tekst i zdjęcia: organizator