WYBIERZ RODZINĘ W POTRZEBIE I DOŁĄCZ DO LUDZI, KTÓRZY LUBIĄ LUDZI

👉Od 13 listopada oficjalnie została otwarta bazy rodzin włączonych do projektu SZLACHETNA PACZKA. Wystarczy wejść na stronę: https://www.szlachetnapaczka.pl/ wybrać województwo podkarpackie i powiat krośnieński by wybrać rodzinę w potrzebie.
Ten rok podobnie do poprzedniego był trudny. Od miesięcy bombardują nas statystyki dotyczące pandemii i, choć ważne, łatwo zatracić w nich spojrzenie na konkretnego człowieka. Nie zrobili tego jednak wolontariusze Szlachetnej Paczki, w tym roku jest grupa ponad trzydziestu osób.
👉Teren naszego działania był jak zwykle szeroki – Gmina Miejsce Piastowe, Gmina Iwonicz Zdrój, Gmina Jedlicze, Gmina Chorkówka, Gmina Korczyna, Gmina Wojaszówka, Gmina Krościenko Wyżne, Gmina Jaśliska, Gmina Rymanów i Gmina Dukla. Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny biedne z trudnymi sytuacjami materialnymi. Szczególną uwagę zwraca się na historię rodziny i przyczyny sytuacji, dochód przypadający na jednego członka rodziny, postawę – czy rodzina podejmuje jakieś kroki by zmienić swoją sytuację.
👉Celem Paczki jest mądra pomoc, która daje szanse na zmianę. Do Szlachetnej Paczki zostało zgłoszone 215 rodzin, dotychczas do projektu włączyliśmy ponad 136 rodzin dla których SZLACHETNA PACZKA będzie impulsem do zmiany i pozwali im „stanąć na nogi”. Wolontariusze jednak odwiedzają dalej rodziny w potrzebie, dlatego codziennie w bazie pojawiają się nowe historie. Nie wszystkie rodziny otrzymają pomoc, 55 zostały z różnych przyczyn odrzucone, zbyt wysoki dochód, brak chęci do zmiany, czy długoletnie bezrobocie, a bardziej lenistwo, sprawiają, że im nie pomagamy.
👉Co teraz?
Przed Nami kolejny intensywny czas poszukiwania Darczyńców. Na stronie wybieramy osoby, którym chcemy pomóc, według kryteriów, takich jak m.in. samotność, wielodzietność, choroba, czy rodziny dotknięte skutkami pandemii. W specjalnym formularzu deklarujemy chęć przygotowania paczki i czekamy na kontakt od wolontariusza, który doradzi w kompletowaniu rzeczy, jakie dana rodzina wymieniła jako swoje potrzeby.
To wolontariusz ma bezpośredni kontakt z obdarowywanymi ludźmi. To do niego można dzwonić z każdym pytaniem. Warto także docenić właśnie to, że wolontariusze poświęcają sporo swojego czasu, by wszystko „dograć”. Paczkę możemy przygotowywać ze znajomymi czy współpracownikami. Gotowy podarunek przekazujemy do magazynu , który w tym roku mieści się w Domu Ludowym w Głowience.
👉Dnia 10-11-12 grudnia Finał Szlachetnej Paczki to wtedy rodziny otrzymują paczki od Darczyńców, za pośrednictwem wolontariuszy. Sprawmy by każda z tych rodzin miała wtedy uśmiech na twarzy.
Szlachetna Paczka łączy ludzi, którzy chcą się dzielić z potrzebującymi, tymi, którzy mieli mniej szczęścia niż my. Teraz – kiedy najsłabszym jest szczególnie trudno – wsparcie dla nich jest potrzebne jak nigdy. A Szlachetną Paczkę najłatwiej przygotować w grupie, dzieląc się zadaniami i zakupami! Pomoc przygotowywana w firmach i instytucjach to prawie 50% wszystkich paczek! Bez tego zaangażowania nie udałoby się pomóc wszystkim potrzebującym Rodzinom. Zaangażuj swoich znajomych, współpracowników lub uczniów i zrób Paczkę w paczce! Na stronie: https://www.szlachetnapaczka.pl/poradnik-darczyncy/… dostępny jest specjalny poradnik, który pomoże odpowiedzieć na nurtujące pytania.
Jeśli nie możesz przygotować Paczki, a chciałabyś pomóc, przekazać coś zapraszamy do kontaktu poprzez: https://www.facebook.com/SzPKrosno lub dzwoniąc pod numer telefonu: 516978450