Koncert Papieski w Kopytowej

Artyści, biorący udział w „Koncercie Papieskim”, długo czekali by móc zaśpiewać. Ich przygotowania przerwała pandemia, a występ który miał odbyć się w październiku ubiegłego roku musiał zostać odwołany. Jednak jak mówi stare przysłowie „co się odwlecze…” , i wczorajsze letnie popołudnie rozbrzmiało mocnym śpiewem.

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce, KGW z Kopytowej oraz Zespół Śpiewaczy „Jutrzenka” organizatorzy muzycznego wydarzenia zaprosili wykonawców oraz  spragnionych muzycznych doznań odbiorców do Kościoła Parafialnego w Kopytowej. Tam po mszy świętej wystąpili: Zespół Śpiewaczy „Bobrzanie” oraz Kapela „Ropiorze”, Zespoły Śpiewacze „Jutrzenka” z Kopytowej, „Seniorzy” ze Świerzowej Polskiej, „Chorkowianie” z Chorkówki oraz Chór „Legato”- działający przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Szczepańcowa.

Gości powitała Małgorzata Wierdak Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce, konferansjerował Bogusław Pacek, o dźwięk i nagłośnienie zadbał Damian Michniewski.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za te muzyczne doznania, których tak bardzo brakowało wielu z nas.

Zapraszamy na kolejne muzyczne, kulturalne i sportowe wydarzenia.